Drzwi ThermoCarbon

02 Marzec 2016

To idealne drzwi do domów pasywnych, o niespotykanym dotąd na rynku współczynniku przenikania ciepła UD - nawet 0,47 W/(m2K). Taki efekt osiągnięto dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii i materiałów. Drzwi ThermoCarbon posiadają aluminiową płytę drzwiową o grubości 100 mm z niewidocznym profilem skrzydła i wypełnieniem z twardej pianki poliuretanowej.

Funkcję przegrody termicznej spełnia profil ramy skrzydła wykonany z kompozytów na bazie karbonu i włókna szklanego. Również aluminiowa ościeżnica o grubości 111 mm posiada przegrodę termiczną. Drzwi ThermoCarbon mają potrójną płaszczyznę uszczelnienia, a we wzorach z przeszkleniem 4-szybowe szkło termoizolacyjne z szybą bezpieczną od zewnątrz i wewnątrz.

Drzwi ThermoCarbon mają nie tylko doskonałe właściwości termoizolacyjne, ale są też bardzo bezpieczne i eleganckie. Posiadają 9-punktowy zamek przeciwwłamaniowy i opcjonalnie - wyposażenie przeciwwłamaniowe w klasie RC 2 wg PN EN 1627.

Elegancki wygląd podkreślają ukryte zawiasy oraz uchwyty z aluminium lub stali nierdzewnej. W niektórych wzorach uchwyty zagłębione są w płycie drzwiowej, z którą tworzą jedną zlicowaną płaszczyznę, co daje niepowtarzalny efekt estetyczny.